Nově vypsané kurzy

Zouk pro začátečníky (Hájek) 18. 9. - 6. 11. 2023 (8 lekcí) 19:30-20:50

1.790 Kč

Lze se přihlašovat i bez partnera/partnerky.

Aktuální kurzy

West coast swing, mírně a středně pokročilí

14. 9. - 2. 11. 2023 (8 lekcí)

čtvrtek 18:00 - 19:20

West coast swing, pokročilí

12. 9. - 31. 10. 2023 (8 lekcí)

úterý 18:00 - 19:20

Brazilský zouk, mírně pokročilí (Hájek)

11. 9. - 30. 10. 2023 (8 lekcí)

pondělí 18:00-19:20

Brazilský zouk, pokročilí

14. 9. - 2. 11. 2023 (8 lekcí)

čtvrtek 19:30 - 20:50

Nejčastější dotazy

Co na sebe?

Chodíme normálně oblečení, v riflích, legínách, sukni a tričku, na nohách tenisky. Žádné obleky nebo podpatky.

Musím se hlásit v páru?

Ne.

Musím při tanci střídat partnery?

Ano. Podstatou social dancingu je, že se netančí stále s jedním partnerem. Ale můžeš si domluvit soukromou lekci, kde partnera střídat nemusíš.

Výuka

Na první taneční lekci se budeme procházet, povídat si o hudbě, dělat cvičení typu "přeneste váhu z jedné nohy na druhou", vysvětlíme si, co je to vlastně rám, či jak rozeznat v hudbě lichou a sudou dobu. Většina začátečníků je stydlivých a bojí se udělat i jeden obyčejný krok, proto jsou taneční kurzy přizpůsobeny tak, aby se na nich všichni cítili dobře.

Chápeme, že nováčkům se honí v hlavě myšlenky typu: "Co když to bude trapný, oni po mně určitě budou chtít, abych tancoval(a), dokonce s opačným pohlavím, ale to já přece neumím." Takže se neboj, na první hodině po tobě určitě nebudeme chtít, abys tancoval(a). Zní to zvláštně, ale je to tak.

Budeme dělat různá cvičení jak sami, tak ve dvojicích. Na kurzech se při tanci mezi sebou všichni pravidelně střídáme, takže se můžeš klidně přihlásit i bez tanečního partnera/partnerky.

Soukromé lekce

Kdo nemá čas v době, kdy probíhají skupinové lekce, chce individuální přístup nebo chce tančit jen se svým partnerem/partnerkou a nestřídat se s ostatními, si může domluvit individuální lekci, na které je přítomen jen lektor a žák, nebo lektor a taneční pár. Výuka pak probíhá v předem domluvený čas. Lekci lze domluvit jednorázovou nebo pravidelnou na telefonu 721 293 948.

Kde trénujeme

Taneční kurzy probíhají v budově Komunitního centra Moravia v Třebíči. Budou se hodit čisté boty na přezutí (bez podpatku). Přes léto se tréninky přesouvají ven - trénujeme v Libušině údolí. Je tam 150 let starý taneční parket (zrekonstruovaný v roce 2022), pozůstatek bývalé Střelnice.

Co učíme

WCS - West coast swing

Moderní hravý tanec, původem ze západního pobřeží USA (= west coast), který se neustále přizpůsobuje aktuální hudbě. Dává velký prostor pro improvizaci a lze jej snadno kombinovat s výraznými prvky z jiných tanců. Tančí se "na distanc", s větším odstupem od tanečního partnera, než u jiných tanců.

Zouk

Tanec pocházející z Brazílie, proslavený především hudebním hitem Lambada, došel za uplynulé roky velkých změn. Nyní se Zouk, čteno [zuk], tančí na běžnou moderní hudbu. Narozdíl od WCS se zaměřuje na tzv. shaping (= tvarování těla do nejrůznějších vlnek, docílené izolováním konkrétních svalových skupin). 

Taneční vystoupení nejsou nacvičena předem. Vše, co vidíte na videích, je čistá improvizace.

Rezervuj si kurz

Vytvořte si webové stránky zdarma!