Kurzy pro začátečníky

Aktuálně nabízené kurzy pro ty, co u nás ještě nikdy nebyli.

West coast swing I, Moravia

8 lekcí (6. 1. - 24. 2. 2022) - omezena kapacita na 20 lidí

Lze si zaplatit jen první lekci na zkoušku a kurz doplatit až na konci lekce.

čtvrtek 18:30-20:00

Dárkový poukaz

Napište si o něj na info@tanec-trebic.cz. Pošleme mailem. Poukaz může být na celý kurz, nebo jen na konkrétní částku, např. 500 Kč, 1000 Kč, 2000 Kč...

Kurzy pro pokročilé

Plánované a probíhající kurzy určené pro absolventy začátečnického kurzu. 

West coast swing I, Hájek

8 lekcí (8. 11. - 27. 12. 2021)

pondělí 19:00 - 20:30

West coast swing I, Hájek

10 lekcí (23. 11. - 25. 1. 2021)

úterý 18:00 - 19:30

West coast swing II+III, Moravia

8 lekcí (17. 11. 2021 - 5. 1. 2022)

středa 18:00 - 19:30

Zouk I

připravujeme

čas prozatím není stanoven

Soukromé lekce

Kdo nemá čas v době, kdy probíhají skupinové lekce, chce individuální přístup nebo chce tančit jen se svým partnerem/partnerkou a nestřídat se s ostatními, si může domluvit individuální lekci, na které je přítomen jen lektor a žák, nebo lektor a taneční pár. Výuka pak probíhá v sále v předem domluvený čas. Lekci lze domluvit jednorázovou nebo pravidelnou na telefonu 721 293 948.

Výuka

Na první taneční lekci se budeme procházet, povídat si o hudbě, dělat cvičení typu "přeneste váhu z jedné nohy na druhou", vysvětlíme si, co je to vlastně rám, či jak rozeznat v hudbě lichou a sudou dobu. Většina začátečníků je stydlivých a bojí se udělat i jeden obyčejný krok, proto jsou taneční kurzy přizpůsobeny tak, aby se na nich všichni cítili dobře.

Chápeme, že nováčkům se honí v hlavě myšlenky typu: "Co když to bude trapný, oni po mně určitě budou chtít, abych tancoval(a), dokonce s opačným pohlavím, ale to já přece neumím." Takže se neboj, na první hodině po tobě určitě nebudeme chtít, abys tancoval(a). Zní to zvláštně, ale je to tak.

Budeme dělat různá cvičení jak sami, tak ve dvojicích. Na kurzech se při tanci mezi sebou všichni pravidelně střídáme, takže se můžeš klidně přihlásit i bez tanečního partnera/partnerky.

Nejčastější dotazy

Co na sebe?

Chodíme normálně oblečení, v riflích, legínách, sukni a tričku, na nohách tenisky. Žádné obleky nebo podpatky.

Musím se hlásit v páru?

Ne.

Musím při tanci střídat partnery?

Ano. Podstatou West coast swingu je, že se netančí stále s jedním partnerem. Ale můžeš si domluvit soukromou lekci, kde partnera střídat nemusíš.

Kde trénujeme

Taneční kurzy probíhají v budově Klubu mládeže Hájek a v budově Komunitního centra Moravia v Třebíči. Budou se hodit čisté boty na přezutí (bez podpatku). V Moravii je navíc hned vedle tanečního sálu vybavená místnost pro děti, takže je tu možnost domluvit se na hlídání dětí v době tréninku. Přes léto se mohou tréninky občas přesunout i ven - obvykle trénujeme v Libušině údolí. Je tam více jak 100 let starý taneční parket, schovaný v lese.

Co učíme

WCS - West coast swing

Moderní hravý tanec, původem ze západního pobřeží USA (= west coast), který se neustále přizpůsobuje aktuální hudbě. Dává velký prostor pro improvizaci a lze jej snadno kombinovat s prvky z jiných tanců. Tančí se "na distanc", s větším odstupem od tanečního partnera, než u jiných tanců.

Zouk

Tanec pocházející z Brazílie, proslavený především hudebním hitem Lambada, došel za uplynulé roky velkých změn. Nyní se zouk, čteno [zuk], tančí na běžnou moderní hudbu. Narozdíl od WCS se zaměřuje na tzv. shaping (= tvarování těla do nejrůznějších vlnek, docílené izolováním konkrétních svalových skupin). 

Rezervuj si kurz